Svake se godine 10. rujna obilježava Hrvatski olimpijski dan kojim se građane potiče na aktivno bavljenje sportom. Ujedno se promiču olimpijska načela izvrsnosti, razumijevanje, solidarnost, mir, suradnja i međusobno prihvaćanje.

Tim smo povodom ove godine u našem vrtiću ugostili Savate klub "Čigra" iz Svetog Ivana Zeline. Nakon upoznavanja s trenericom i članovima kluba, djeca su sudjelovala u igri i vježbama zagrijavanja. Uslijedila je kratka prezentacija sporta, a djeca su dobila mogućnost navući rukavice i pokazati neke od elemenata savate boksa. Pritom su pomagali jedni drugima, bodrili se međusobno i navijali, ali su i naučili da moraju poštivati i čuvati svog protivnika. Uživali su u pripremljenim aktivnostima. Osim što su zadovoljili svoju dječju potrebu za kretanjem i igrom, razvijali su i svoje socijalne vještine, samopouzdanje i samopoštovanje. Druženje smo završili igrom i razgovorom.

Zahvaljujemo Savate klubu "Čigra" na posjeti i želimo im puno uspjeha u daljnjem radu.

cigra 01

 

cigra 02cigra 03

cigra 04

cigra 05

cigra 09cigra 08

cigra 06cigra 07

Novosti

Dječji vrtić Tinitilinić

Mi brinemo o vašim najdražima!