23.4.2024. se u Hrvatskoj održala 13. po redu Noć knjige. Na taj dan, u dnevnim ili večernjim satima, održavaju se različiti prigodni programi inspirirani knjigama.


Ove smo godine i u našem vrtiću po prvi put organizirali Noć knjige. Djeca su se sa svojim roditeljima okupila oko 18 sati i podijelila u tri sobe. U svakoj sobi se čitala jedna izabrana dječja knjiga. Budući da je tema ovogodišnje Noći knjige “Kad je prizma kataklizma: knjige za izazovna vremena”, odlučeno je da knjige budu ekološke tematike. Izabrali smo sljedeće knjige:
“Vrlo gladna gusjenica” Erica Carlea
“Pčela i ja” autorice Alison Jay i
“Alba riba koja živi sto godina” Lare Hawthorne.

To su djela koja nas potiču na razmišljanje o našem odnosu prema prirodi i svijetu koji nas okružuje, jer želimo kod djece već sad razvijati svijest o potrebi čuvanja našeg okoliša i životinja koje u njemu žive.
Nakon čitanja su uslijedile razne zanimljive aktivnosti vezane za temu pročitanih knjiga, koje su odgojiteljice pomno pripremile. Mnoštvo društvenih igara, kreativnih radionica, likovnih aktivnosti, poligona za igru i vježbanje, istraživačkih aktivnosti... Posebno zahvaljujemo gospodinu Mladenu Čubrili, predsjedniku Udruge pčelara “Matica”, koji nas je posjetio i ispričao zašto moramo čuvati pčele. U pripremljenim aktivnostima su uživala i djeca i odrasli. Nadamo se da su nešto i naučili. Pogledajte kako nam je bilo:

DV TIN Noc Knjige 1
DV TIN Noc Knjige 10
DV TIN Noc Knjige 11
DV TIN Noc Knjige 12
DV TIN Noc Knjige 13
DV TIN Noc Knjige 14
DV TIN Noc Knjige 15
DV TIN Noc Knjige 16
DV TIN Noc Knjige 17
DV TIN Noc Knjige 18
DV TIN Noc Knjige 19
DV TIN Noc Knjige 2
DV TIN Noc Knjige 20
DV TIN Noc Knjige 21
DV TIN Noc Knjige 22
DV TIN Noc Knjige 23
DV TIN Noc Knjige 24
DV TIN Noc Knjige 25
DV TIN Noc Knjige 26
DV TIN Noc Knjige 27
DV TIN Noc Knjige 28
DV TIN Noc Knjige 29
DV TIN Noc Knjige 3
DV TIN Noc Knjige 30
DV TIN Noc Knjige 31
DV TIN Noc Knjige 32
DV TIN Noc Knjige 33
DV TIN Noc Knjige 34
DV TIN Noc Knjige 35
DV TIN Noc Knjige 36
DV TIN Noc Knjige 37
DV TIN Noc Knjige 38
DV TIN Noc Knjige 39
DV TIN Noc Knjige 4
DV TIN Noc Knjige 40
DV TIN Noc Knjige 41
DV TIN Noc Knjige 42
DV TIN Noc Knjige 43
DV TIN Noc Knjige 44
DV TIN Noc Knjige 45
DV TIN Noc Knjige 46
DV TIN Noc Knjige 47
DV TIN Noc Knjige 48
DV TIN Noc Knjige 49
DV TIN Noc Knjige 5
DV TIN Noc Knjige 50
DV TIN Noc Knjige 51
DV TIN Noc Knjige 52
DV TIN Noc Knjige 53
DV TIN Noc Knjige 54
DV TIN Noc Knjige 55
DV TIN Noc Knjige 56
DV TIN Noc Knjige 57
DV TIN Noc Knjige 6
DV TIN Noc Knjige 7
DV TIN Noc Knjige 8
DV TIN Noc Knjige 9


Svi već znamo da knjige i priče za djecu imaju veliku moć. Također, svjedoci smo vremena u kojem se sve manje čita. Zato nam je svaka ovakva aktivnost i manifestacija, kojom možemo promicati važnost čitanja, jako važna.
Hvala roditeljima na suradnji i odazivu. Nadamo se da ćemo i sljedećih godina nastaviti s održavanjem manifestacije i da će naši mali čitatelji jednog dana narasti u velike ljubitelje knjiga i pisane riječi.

Novosti

Dječji vrtić Tinitilinić

Mi brinemo o vašim najdražima!