Djeca koja pohađaju odgojnu skupinu “Pande” su, od 19. do 26.siječnja, sudjelovala u nizu aktivnosti vezanih za slikovnicu “Snjegović Snješko na čaju kod vještice Klotilde” (Želimir Hercigonja).

Za početak je odgojiteljica djeci pročitala slikovnicu, a potom su uslijedile aktivnosti vezane za nju. Djeca su razgovarala o slikovnici i likovima koji se u njoj pojavljuju. Podijelila su međusobno mišljenja o tome kako se ponašaju pravi prijatelji.

U petak, 19.01. je vani padao snijeg, što smo, dakako iskoristili za aktivnost. Kako nisu sva djeca bila adekvatno odjevena za izlazak van, snijeg smo im, u velikoj plastičnoj kutiji, donijeli u sobu. Djeca su ga rado dodirivala i promatrala kako se otapa na toplini. Od snijega su radila grude i male snjegoviće, a kad su se dovoljno naigrala, ostatak su snijega su stavila pored grijalice kako bi promatrala što će s njime dogoditi. Većina je djece znala da će se snijeg otopiti i s oduševljenjem su promatrala taj proces.

U ponedjeljak su djeca sudjelovala u likovnoj aktivnosti. Na plavu su podlogu, bijelom temperom slikala snjegoviće. Sljedeći dan, kad je tempera bila suha, djeca su svojim snjegovićima flomasterom nacrtala oči, usta, nos, gumbe, šal i šešir.

Kasnije taj dan su odgojiteljice upriličile igrokaz prema slikovnici “Snjegović Snješko na čaju kod vještice Klotilde”. Djeca su pokazala velik interes za to. Nakon što je igrokaz završio, djeca koja su to željela su se i sama okušala u glumi i isprobala kostime.

U četvrtak smo u sobi naše odgojne skupine održali čajanku. Djeca su sa sobom od kuće donijela svoje omiljene šalice i po jednu vrećicu čaja. Odgojiteljice su djeci više puta tijekom tjedna pročitale priču “Snjegović Snješko na čaju kod vještice Klotilde” te je čajanka bila zaključni dio aktivnosti. Ostvarena je, pritom, suradnja s kuhinjom-naše su nam kuharice, u kuhinji, pripremile čaj i donijele ga u sobu. Tijekom čajanke djeca su sjedila za spojenim stolovima, jela čajne keksiće, pila čaj, a u pozadini je svirala ugodna klasična glazba. Samostalno su, medom i smeđim šećerom u kocki, zasladila svoje čajeve, a potom ih i promiješala i uživala u mirnoj, svečanoj atmosferi. Kasnije su djeca neko vrijeme plesala.

Tijekom ove aktivnosti naučili smo koješta o čaju, vrstama i načinima pripreme čaja, kao i o dobroti i prijateljstvu.

Naša su djeca uživala, a roditeljima zahvaljujemo na suradnji.

Lindita Pavleković

Mirjana Nemčić

Ana Zerec

01 03 Snjegovic Snjesko 1
01 03 Snjegovic Snjesko 10
01 03 Snjegovic Snjesko 11
01 03 Snjegovic Snjesko 12
01 03 Snjegovic Snjesko 13
01 03 Snjegovic Snjesko 14
01 03 Snjegovic Snjesko 15
01 03 Snjegovic Snjesko 16
01 03 Snjegovic Snjesko 17
01 03 Snjegovic Snjesko 18
01 03 Snjegovic Snjesko 19
01 03 Snjegovic Snjesko 2
01 03 Snjegovic Snjesko 20
01 03 Snjegovic Snjesko 21
01 03 Snjegovic Snjesko 22
01 03 Snjegovic Snjesko 23
01 03 Snjegovic Snjesko 24
01 03 Snjegovic Snjesko 25
01 03 Snjegovic Snjesko 3
01 03 Snjegovic Snjesko 4
01 03 Snjegovic Snjesko 5
01 03 Snjegovic Snjesko 6
01 03 Snjegovic Snjesko 7
01 03 Snjegovic Snjesko 8
01 03 Snjegovic Snjesko 9

Novosti

Dječji vrtić Tinitilinić

Mi brinemo o vašim najdražima!