“Mjesec hrvatske knjige” je tradicionalna manifestacija u Hrvatskoj posvećena knjizi i čitanju. Čitanje djetetu od najranije dobi potiče dijete na razmišljanje, pamćenje, logičko zaključivanje, stvaralaštvo, razvija maštu, poboljšava koncentraciju, popravlja raspoloženje, jača socijalne vještine, obogaćuje rječnik. S čitanjem valja započeti od djetetova rođenja.

Slušanjem glasa odrasle osobe kod djeteta se razvija slušna osjetljivost za glasove i govor, što je iznimno važna predčitalačka vještina.

U Mjesecu hrvatske knjige od 15. listopada do 15. studenog održavaju se brojni programi, susreti, predavanja, radionice, izložbe, kojima je cilj približiti knjigu krajnjem korisniku i potaknuti na čitanje.

Dječji vrtić TINTILINIĆ i ove se godine uključio u ovu manifestaciju. Odgojne skupine “Zečići” i “Sovice” posjetili su Gradsku knjižnicu Sveti Ivan Zelina. Osim obilaska knjižnice, podružili su se s Marijanom Križanović, autoricom brojnih slikovnica za djecu. Ona im je predstavila slikovnicu “Moj tata” i zbirku slikovnica o kozi Rozi.

 

mj knjige 08mj knjige 08mj knjige 08mj knjige 08mj knjige 08mj knjige 08mj knjige 08mj knjige 08

 

U Mjesecu hrvatske knjige smo čitali knjige i slikovnice hrvatskih autora i proveli razne aktivnosti prema pročitanim djelima.

ODGOJNA SKUPINA “OVČICE”

IVANKA BOROVAC “KAKVE SU MAČKICE?”

mj knjige 14mj knjige 14mj knjige 14mj knjige 14mj knjige 14mj knjige 14

 

ODGOJNA SKUPINA “SLONIĆI”

MIHAELA VELINA “BROJAMICA”

mj knjige 20mj knjige 20mj knjige 20mj knjige 20mj knjige 20mj knjige 20

 

ODGOJNA SKUPINA “JEŽIĆI”

MARIJANA KRIŽANOVIĆ “KOZA ROZA KOD ZUBARA”

mj knjige 25mj knjige 25mj knjige 25mj knjige 25mj knjige 25

 

ODGOJNA SKUPINA “PANDE”

GRIGOR VITEZ “OGLEDALCE”

mj knjige 30mj-knjige-28.jpgmj knjige 30mj knjige 30mj knjige 30

 

ODGOJNA SKUPINA “ZEČIĆI”

LJERKA PUKEC “DRVO DOBRIH DJELA”

mj knjige 36mj knjige 36mj knjige 36mj-knjige-36.jpgmj knjige 36mj knjige 36

 

ODGOJNA SKUPINA “SOVICE”

SUNČANA ŠKRINJARIĆ “TRI JABUKE S BAKINOG ORMARA”

mj knjige 47mj knjige 47mj knjige 47mj knjige 47mj knjige 47mj knjige 47mj knjige 47mj knjige 47mj knjige 47mj knjige 47mj knjige 47

Novosti

Dječji vrtić Tinitilinić

Mi brinemo o vašim najdražima!