Poštovani roditelji!

HZJZ objavio je dana 29.04.2020. „Upute za Sprječavanje i suzbijanje epidemije COVID-19 za ustanove ranog i predškolskog odgoja i obrazovanja te osnovnoškolske ustanove u kojima je osigurana mogućnost zbrinjavanja djece rane i predškolske dobi te učenike koji pohađaju razrednu nastavu“ i molimo Vas da iste detaljno proučite.

Sukladno tome polaznicima Dječjeg vrtića TINTILINIĆ omogućit će se redovito pohađanje vrtića od ponedjeljka 11. svibnja 2020. godine.

Dječji vrtić TINTILINIĆ pridržavat će se uputa u skladu s prostornim mogućnostima te je pripremio protokole prilikom dolaska/odlaska djece iz/u vrtić koje su roditelji dužni slijediti.

Vrtić će raditi u prilagođenom radnom vremenu od 7:30 do 16:30 sati. Formirat će se odgojne skupine koje će cijeli tjedan biti istog sastava, bez naknadnog ulaska u formirane skupine. Dolazak djeteta potrebno je telefonski (01/2065-330 ili 091 557 4971 radnim danom od 9:00 do 13:00) najaviti najkasnije do petka u 13.00 sati za sljedeći tjedan kako bi skupine mogle biti formirane sukladno uputama.
Bez potpisane Izjave nije moguć ulazak djeteta u vrtić.PROTOKOL PRILIKOM DOVOĐENJA/ODVOĐENJA DJETETA IZ/U VRTIĆ:

  • roditelj dovodi dijete u vremenu između 7:30 i 9:00 sati
  • roditeljima nije dopušten ulazak u prostorije vrtića, već na ulazim vratima predaju dijete odgojitelju, te ispunjenu Izjavu o dolasku djeteta u vrtić za vrijeme trajanja pandemije COVID-19( Izjavu možete preuzeti pomoću linka ili dobiti prilikom dovođenja djeteta u vrtić i odmah ispuniti), ukoliko više roditelja predaje dijete u isto vrijeme molimo Vas za strpljenje, te da održavate siguran razmak od 2 m
  • u vrtić donosite isključio stvari koje su djetetu neophodne(rezervna odjeća u zatvorenom ruksaku ili vrećici), donošenje igračaka nije dopušteno
  • odgojitelj će djetetu izmjeriti temperaturu beskontaktnim toplomjerom i dezinficirati ruke sredstvom za suhu dezinfekciju
  • odgojitelj i dijete odlaze u garderobu gdje će odgojitelj prema individualnoj potrebi djeteta pomoći djetetu prilikom skidanja odjeće i obuće
  • odgojitelj odvodi dijete u skupinu
  • prilikom odlaska djeteta iz vrtića odgojitelj dijete predaje na ulaznim vratima roditelju
  • HZJZ je propisao kako nošenje maske nije neophodno za zdrave osobe i u skladu s tom preporukom roditelj ako želi može, ali ne mora donijeti masku za dijete
  • u vrtić ne smiju dolaziti roditelji ili djeca koji pokazuju znakove respiratorne infekcije

Zahvaljujemo Vam na strpljenju i povjerenju koje nam iskazujete.

 

Ravnateljica Dječjeg vrtića TINTILINIĆ
Maja Štignjedec

 

Prilog:

Novosti

Dječji vrtić Tinitilinić

Mi brinemo o vašim najdražima!