Zašto obilježavamo Svjetski dan sindroma Down?

Obilježavanjem Svjetskog dana sindroma Down želimo Vam približiti osobe sa sindromom Down i pri tomu potaknuti ljude za veće poštivanje njihovih prava.

Većim razumijevanjem i poboljšanjem njihovog položaja u društvu možemo poboljšati kvalitetu života osoba sa sindromom Down. Datum simbolizira tri reprodukcije 21. kromosoma (trisomija), što je glavno genetsko obilježje osoba s Down sindromom.

 

Kako obilježavamo svjetski dan sindroma Down?

Simbol Dana sindroma Down su šarene čarape jer ih osobe s Down sindromom ne mogu upariti. Nošenjem šarenih čarapa skrećemo pozornost javnosti na potrebu uvažavanja različitosti, te na mogućnosti osoba s Down sindromom. Važno je pružiti podršku osobama s Down sindromom kako bi se što bolje integrirale u društvo.

I zato.... “Rock your socks!”

 

svjetski dan down1

svjetski dan down2

svjetski dan down3

svjetski dan down4

Novosti

Dječji vrtić Tinitilinić

Mi brinemo o vašim najdražima!